sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

UROCZYSTOŚĆ PRZYJĘCIA PIERWSZOKLASISTÓW W POCZET UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W CZARNKOWIE ROK SZKOLNY 2017/2018

Jednym z najważniejszych wydarzeń jakie przeżywają pierwszoklasiści wkraczający w początkowy etap edukacji to przyjęcie w poczet uczniów. Od dziś ta uroczystość stała się tradycją naszej szkoły. Uczniowie gimnazjum: Katarzyna Ładyko i Łukasz Kalkowski wcielili się w role prowadzących spotkanie. Rolę bajkowych wróżek odegrały Julia Kołodziejczak, Katarzyna Izydor, Zuzanna Wylegała, Halszka Kościelska. Przy ich zachęcie „maluchy” śmiało deklamowały wiersze i wesoło śpiewały piosenki. W obecności zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Franciszka Strugały, dyrekcji, wychowawców, rodziców oraz dziadków uczniowie ślubowali: być dobrym uczniem, dbać o honor mojej szkoły i klasy, uczyć się pilnie i zawsze służyć pomocą słabszym, postawą swoją sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka. Pani dyrektor Bożena Zambik życzyła najmłodszym uczniom bardzo dobrych wyników w nauce oraz wielu przyjaźni i radosnych przygód. Maluchy dziękując za przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie obiecały, że przyrzeczenia dotrzymają. Dla upamiętnienia tych chwil wykonano pamiątkowe zdjęcia uczniów z wychowawcami. Dzieci otrzymały również dyplomy pasowania na ucznia klasy pierwszej, legitymacje uczniowskie, książeczki oszczędnościowe SKO oraz drobne upominki w postaci notesów, długopisów i zakładek do książek. Ewa Sobkowska                                                                                   
Skip to content