sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Szkolny Konkurs Recytatorski

16.10.2018r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Sto lat niepodległości Polski”, którego organizatorkami były panie: Jolanta Góral  i Agnieszka Bąbelczyk. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów. Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęli uczniowie podzieleni  na cztery grupy wiekowe. I grupa: klasy I-III II grupa: klasy IV-V III grupa: klasy VII-VIII IV grupa: klasy III gimnazjum Recytatorzy przedstawili jeden dowolnie wybrany utwór o tematyce patriotycznej. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Komisja w składzie: mgr Sylwia Sowińska, mgr Agnieszka Bąbelczyk i mgr Jolanta Góral przesłuchała 33  recytatorów i wyłoniła laureatów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów. Laureaci : w kategorii klas I-III I miejsce  Zuzanna Fornal II miejsce Lukas Balčius III miejsce Julia Drozdowicz w  kategorii klas IV-V I miejsce  Gaja Michalska II miejsce Wiktoria Jasińska III miejsce Kinga Szymkowiak w  kategorii klas VII-VIII I miejsce Iga Michalska II miejsce Wiktoria Muszyńska III miejsce Marta Ciesielska w  kategorii klas III gimnazjum  I miejsce Bartosz Wicher II miejsce Natalia Nowotna III miejsce Maria Liszkowska

  Jolanta Góral

             
Skip to content