sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Ślubuję…”

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2018/2019 grono społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 powiększyło się o dwie klasy pierwsze. Jednak dopiero z dniem 12 października stali się oni oficjalnymi uczniami naszej szkoły. Podczas uroczystego apelu pierwszaki z pomocą swoich wychowawczyń przygotowały krótki program artystyczny, podczas którego mogły zaprezentować swoje zdolności aktorskie i walory artystyczne. Tematyka przedstawienia miała na celu przybliżenie tego, jak wygląda „życie” najmłodszych uczniów w trakcie ich pobytu w szkole. Druga część apelu, już ta bardziej oficjalna, skupiona była wokół ślubowania pierwszoklasistów. Uczniowie uroczyście przysięgali m.in., że będą wzorem dla innych uczniów, że będą chlubą szkoły, a także że będą prowadzić ich same sukcesy. Podczas ślubowania obecni byli również rodzice i opiekunowie pierwszoklasistów, których rozpierała nieopisana duma połączona ze łzami radości, a cała uroczystość odbyła się w blasku fleszy nieustających oklasków.
Skip to content