sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Pierwsze miejsca dla naszych recytatorów!

20 listopada 2018r. najlepsi recytatorzy Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie: Kinga Szymkowiak z klasy IV b, Gaja Michalska i Wiktoria Jasińska z V c, Iga Michalska z VII b, Natalia Nowotna z III b i Bartosz Wicher z III a gimnazjum pod opieką pani Sylwii Sowińskiej mieli przyjemność uczestniczyć w XX Rejonowym Konkursie Recytatorskim Poezji Stanisława Neunerta w Gulczu. Każdy z uczestników prezentował dwa utwory poetyckie polskich twórców, w tym przynajmniej jeden naszego regionalnego poety Stanisława Neunerta, który był gościem konkursu i wspólnie z innymi jurorami oceniał uczniowskie występy. Nasi uczniowie wypadli rewelacyjnie! Gaja Michalska zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej, Bartosz Wicher również I miejsce w, ale w grupie starszej młodzieży, czyli wśród klas VII – VIII  oraz III gimnazjum. Ponadto III miejsce w tej kategorii zajęła Iga Michalska, a wyróżnienie otrzymała Natalia Nowotna. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni książkami i dyplomami, a dodatkowo każdy z uczestników otrzymał nowy, piękny tomik poezji Stanisława Neunerta pt. „Akwarela ze studnią widnokręgu”. Niewątpliwą atrakcją tej duchowej uczty było obejrzenia wzruszającego filmu z udziałem poety z Gulcza w towarzystwie młodzieży recytującej wiersze artysty. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! Sylwia Sowińska               
Skip to content