sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Warum Deutsch? – przez zabawę do sukcesu

video
play-sharp-fill
„Warum Deutsch”? Dlaczego niemiecki? Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć w spocie reklamowym przygotowywanym do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Goethe-Institut w Warszawie. Była to  IV edycja konkursu, organizowanego w ramach projektu  „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę“. Celem konkursu jest promocja nauki języka niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Ocenie podlegały:  oryginalność i pomysłowość w realizacji tematu, wrażenie ogólne  oraz  warstwa językowa. Grupa uczniów z naszej szkoły: Ania i Emma Brena z klasy 4B,  Gaja Michalska z klasy 5C, Michał Szutowicz z klasy 7B oraz Łukasz Kalkowski wraz z operatorem kamery Agnieszką Weilandt, pod przewodnictwem nauczycielki języka niemieckiego pani  Beaty Cybel podjęła się tego zadania. Konkurs polegał na nagraniu jednominutowego filmu, w którym należało przedstawić zagadnienie tytułowe.  Wybraliśmy formę reklamy, w której zaprezentowaliśmy cztery powody, dla których wybieramy język niemiecki. Łatwo nie było, gdyż jedna minuta to bardzo mało czasu, a powodów było o wiele więcej niż te cztery, które przedstawiliśmy. Nasza praca konkursowa została doceniona i nagrodzona. Teraz, jako laureaci konkursu czekamy z niecierpliwością na paczkę z boxem pomocy dydaktycznych do wykorzystania w nauce języka niemieckiego i jej promocji oraz dyplomami i upominkami dla uczestników. Jako opiekun konkursu mogę dodać, że był to czas wytężonej pracy ale także zabawy. Miło było obserwować współpracę uczniów w tak różnym wieku, ich zaangażowanie i wsparcie. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do wspólnego sukcesu i z niecierpliwością oczekiwał ogłoszenia wyników. Jaka była radość kiedy przekazałam im tę wesołą informację. Chwila niezapomniana!   Łukasz Kalkowski – uczeń Beata Cybel -nauczyciel              
Skip to content