sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Bezpieczny uczeń”

Jak bezpiecznie dojść do szkoły? Jak zachować się na przejściu dla pieszych? Jak reagować w sytuacji zagrożenia? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała uczniom klas 1-3 Pani asp. Justyna Przybył, funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. Pani policjantka jednocześnie rozpoczęła cykl pogadanek związanych z bezpieczeństwem, które będą regularnie odbywać się w naszej szkole. Najmłodsi uczniowie dzięki Pani aspirant i Misiowi Poli, który był głównym bohaterem filmu edukacyjnego, dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo poruszać się po drodze, będąc uczestnikiem ruchu drogowego i jak zachować się w sytuacji mogącej zagrażać ich życiu i zdrowiu. Przypomnieli sobie również, jakie służby powiadomić w różnych sytuacjach oraz najważniejsze numery alarmowe. Pani Justyna przybliżyła również dzieciom, na czym polega praca funkcjonariusza policji. Dzięki przyjaznej atmosferze panującej na sali dzieci nie bały się zadawać pytań Pani policjantce, która każde pytanie traktowała bardzo poważnie i z chęcią udzielała wyczerpujących odpowiedzi, gdyż wiedzy na temat bezpieczeństwa nigdy za wiele. Katarzyna Kicza                  
Skip to content