sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Narodowe Czytanie” z naszymi uczennicami

W sobotę 7 września odbyła się VIII edycja Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Nasza szkoła zgłosiła swój udział w tej akcji, wybierając do czytania fragmenty noweli Elizy Orzeszkowej „Dobra pani”. Jak co roku w pierwszą sobotę września w centrum naszego miasta na Placu Wolności spotkali się miłośnicy literatury polskiej, a wśród nich uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie: Michalina Górzna z VIII b, Katarzyna Konicer z VII a, Joanna Szkolik i Zofia Ruta z V b pod opieką pani Sylwii Sowińskiej. Każda z wymienionych uczestniczek akcji pięknie zaprezentowała się w roli lektora, a czytanie i słuchanie tekstów dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dlatego z radością „Dwójka” przyjęła zaproszenie organizatora akcji w Czarnkowie – Miejskiej Biblioteki Publicznej – do udziału w przyszłorocznym „Narodowym Czytaniu”. Sylwia Sowińska        
Skip to content