sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I

11 października 2019 roku,  uczniowie klas pierwszych SP2 w Czarnkowie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Ślubowanie, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter.Radosną piosenką  – ”Szkoła nasza szkoła” zespól „Iskierki” wprowadził wszystkich zebranych w nastrój  tej uroczystości.  Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie siedzieli w  ławeczkach na scenie auli SP2 i oczekiwali na uroczyste pasowanie. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i zdać poprawnie przygotowany dla nich quiz. Wspólnie z prowadzącymi Gają Michalską i Antkiem Maćkowiakiem  z klasy VI c, wzięli udział w przedstawieniu, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci  tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swych pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali być dobrym uczniem i kolegą, by swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.Dumna pani wicedyrektor Sylwia Sowińska nie kryła radości z przyjęcia nowych uczniów w poczet szkoły. Życzyła wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, by szkoła była dla nich miejscem, gdzie chętnie będą przebywać, znajdą nowe przyjaźnie i rozwiną swoje zdolności i zainteresowania. Dopełnieniem pasowania było wręczenie przez panią wicedyrektor i każdą wychowawczynię pamiątkowych dyplomików i drobnych upominków, do których również dołączyły się dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola im. Jana Brzechwy  z grupy „Kokoszki smakoszki” wraz z paniami Agnieszką i Beatą.Ponieważ pasowanie zbiegło się z DEN, nie mogło zabraknąć życzeń dla nauczycieli i przerywnika muzycznego, w którym „Iskierki” zaśpiewały piosenkę z przesłaniem dla pierwszaków i nauczycieli pt „Pięknie żyć” Małgorzata Zajda                
Skip to content