sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Andrzejkowe Obyczaje

Andrzejkowe świętowanie wśród uczniów klasach najmłodszych zaczęło się od listu Świętego Andrzeja. Później były wróżby, przepowiednie, oraz zadania do wykonania. Andrzejki to wspaniały czas do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.Magiczny nastrój wyjątkowych piątkowych zajęć przybliżył uczniom klas pierwszych zakorzenione w polskiej tradycji Andrzejkowe Obyczaje. Uczniowie w wyjątkowej atmosferze świetnie się bawili odkrywając tajemnice swojej przyszłości. Wszystkie wróżby wzbudzały „mega emocje”. Były wyścig butów, zaczarowane serduszka z imionami, loteria z zaczarowanymi kluczami, tajemnicze kubeczki, oraz czarodziejskie zapałki. W radosnych nastrojach rozpoczynamy okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Ewelina Grochowska          
Skip to content