sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Bajka o wiatrakach”

Kolejna atrakcja zorganizowana w naszej szkole zaskoczyła dzisiaj uczniów klas I-III, którzy uczestniczyli w spektaklu proekologicznym pt. „Bajka o wiatrakach”, przedstawionym  w ramach projektu „Dzieci kontra śmieci”. Poprzez wspólną interaktywną zabawę z widzem, lekko i przystępnie uczniowie poznali historię wiatraków i farm wiatrowych, zasady ich działania oraz to, w jaki sposób wytwarzają one prąd. Główni bohaterowie, państwo Wiatrakowie wraz z synkiem Zefirem, wprowadzili dzieci do swojego domu, w którym wiatr pozwalał im być szczęśliwą rodzinką. Zaprosili też widzów do wspólnej zabawy, śpiewu i zagadek, i w ten sposób przybliżyli małym odbiorcom tematykę wiatrowej energii odnawialnej oraz korzyści dla środowiska wynikające z jej wykorzystania. Uczniowie aktywnie i z zadowoleniem przeżywali przedstawienie oraz wspólną zabawę. Wiele radości sprawiły również papierowe wiatraczki, które otrzymali wszyscy obecni na spektaklu. Beata Cybel                
Skip to content