sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Po Świętomarcińskiego Rogala

Dnia 25 listopada uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wycieczki było poznanie tradycji, kultury, elementów gwary i historii Poznania, poprzez uczestnictwo w warsztatach wypieków Rogali Świętomarcińskich. Zajęcia edukacyjne miały miejsce w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na wieżę ratuszową i poznańskie koziołki, których historia została przybliżona uczniom w trakcie seansu. Dzieci miały okazję podziwiać doskonały widok na perły polskiego renesansu: Ratusz oraz kolorowe kamieniczki starówki. Ponadto poznały recepturę na idealne rogale w kształcie podkowy i miały okazję spróbować pysznych rogali z unikatowym farszem z białego maku.  Zabawa była świetna, a uczniowie warsztaty opuszczali w doskonałych humorach z ciekawymi doświadczeniami. Następny punkt programu stanowił park Trampolin Jump Arena. To wyjątkowe miejsca na sport i rekreację. Wspólna zabawa, radość i integracja grupy to następny cel wycieczki. Dzieci poprawiały motorykę i koordynację, ćwiczyły elementy akrobatyki, przewroty, skoki i salta pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Po całym dniu wrażeń, pozytywnych emocji i niesamowitym zmęczeniu uczniowie wraz z opiekunami udali się w drogę powrotną do domu, ładując baterie w Mc Donaldzie. Małgorzata Wiśniewska                                                                     
Skip to content