sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Bezpieczne ferie – spotkanie ze strażakami

W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie klas I-III gościli strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej, oraz panie z MOSU w Białej. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, jakim niebezpieczeństwem jest czad oraz zabawa na lodzie i śniegu. Goście przypomnieli także zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych.Zaprezentowali strój, którą zakładają podczas pożaru.Bardzo dokładnie wyjaśnili dzieciom, jak należy bezpiecznie bawić się podczas zimy, co wolno robić, a czego nie. Szczególnie cenne uwagi dotyczyły sposobu ratowania kogoś, kto tonie. Niebezpieczeństwo wynikające z nieodpowiednich zabaw na śniegu i lodzie może często doprowadzić do tragedii, dlatego też dzieci zwłaszcza najmłodsze powinny wiedzieć jak się zachować, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Wizyta strażaków wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Wiedza przekazana uczniom szkoły z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie. Bardzo dziękujemy gościom za poświęcony naszej szkole czas i udzielenie cennych informacji. Ewelina Grochowska  
Skip to content