sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Teatr na lekcji języka polskiego

Klasa VII b miała okazję przygotowywać w ramach projektu teatralnego swoją wersję inscenizacji wybranego fragmentu „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Uczniowie pracowali w dwóch grupach. Ich zadaniem było przygotować i odpowiednio dostosować wybrany fragment dramatu, przydzielić role, przygotować plakat, scenografię i kostiumy. Pomysłowość i zaangażowanie pozwoliły stworzyć nowe odczytania klasycznego dramatu, dały możliwość zaangażowania w różne działania twórcze oraz umożliwiły poznanie elementów języka teatru. Tradycyjnie najtrudniejsze okazało się doskonałe opanowanie roli. Jednak małe niedociągnięcia nie przeszkadzały zarówno grającym jak i oglądającym, co było widać po serdecznych reakcjach i gorącym aplauzie. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym i gratuluję poczucia humoru 😊 Anna Nowak  
Skip to content