sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wycieczka do Piły

W poniedziałek, 2 marca klasy ósme wraz z wychowawcami – panią Anną Jahnz oraz panem Maciejem Mitutą, udały się na wycieczkę do Piły. Pierwszym punktem programu była zabawa na lodowisku. Wszyscy świetnie bawiliśmy się jeżdżąc na łyżwach. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z lodem, ale dzięki pingwinkom dali sobie radę. Następnie pojechaliśmy do Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, czyli tak zwanej „Nafty”. Tam zapoznaliśmy się m.in. z ofertą edukacyjną na rok 2020/2021 i poznaliśmy dyrekcję. Mieliśmy również możliwość zobaczenia klasy chemicznej i medialnej. Po wizycie w szkole udaliśmy się do muzeum, w którym przybliżono nam postać filozofa, geografa, filantropa i geologa, czyli Stanisława Staszica. Mogliśmy zobaczyć jego rękopisy, mapy i zdobyte nagrody. Potem wspólnie pojechaliśmy na obiad. Mieliśmy również trochę czasu dla siebie. Wycieczka była bardzo udana. Miło spędziliśmy czas razem. Karolina Fryska kl. 8b Julia Jagła kl. 8b Iga Michalska kl. 8b         
Skip to content