sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

IX Edycja Narodowego Czytania – Juliusz Słowacki „Balladyna”

W sobotnie przedpołudnie, 5. września, w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbyło się Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Nie zabrakło tam również naszych uczniów. Przygotowaliśmy czytanie fragmentów aktu V, a dokładnie finałową scenę. Dziewczęta pięknie się przygotowały, wymyśliły przebrania, dopracowały rekwizyty i najlepiej jak potrafiły, oddały ducha dramatu Słowackiego. Na scenie MCK wystąpiły: Wiktoria Wardęga z klasy 6a w roli Balladyny, Jagoda Maciejewska z klasy 6d w roli Kanclerza, Oliwia Furman z klasy 6a w roli Lekarza, Magdalena Gibczyńska z klasy 6a w roli Filona oraz Katarzyna Białasik z klasy 6d w roli Wdowy. Pomocą techniczną zajęła się Maja Smyk z klasy 6a. Warto też dodać, że jednemu z uczestników, panu Waldemarowi Dymkowi, towarzyszyła córka – Marta Dymek – również uczennica naszej szkoły z klasy 3a. Uwieńczeniem spotkania były serdeczne brawa publiczności oraz słodki upominek wraz z okolicznościową kartką upamiętniającą wydarzenie. Takie spotkanie uświadamia, że warto czytać – nie tylko od święta, ale jak najczęściej, najlepiej codziennie…Jak powiedziała nasza noblistka, Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zatem do dzieła! Czytajmy sobie i innym 😊 Anna Nowak  
Skip to content