sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

WYPŁYWAMY NA OCEAN WIEDZY

Pod takim hasłem odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów klas I połączone z pasowaniem ich na pełnoprawnego ucznia, tzn. marynarza jednostki pod banderą Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie.

Dzięki niezawodnym rodzicom powstała cudowna dekoracja: tratwa na morzu i przylegająca do niej plaża z parawanem, leżakiem, dmuchanym kołem i ogromnym flamingiem, co wraz z marynarskimi strojami wykonawców bezpośrednio nawiązywało do tematu uroczystości. Piosenką z repertuaru zespołu Kwiat Jabłoni pt. „Nic więcej” Iga Andrzejewska i Aleks Nowak poetycko rozpoczęli spotkanie w hali sportowej, po czym profesjonalnie odnaleźli się w roli konferansjerów. Warto zaznaczyć, że ze względu na reżim sanitarny ilość występujących osób ograniczono do 6, a o prowadzenie, recytacje i piosenki zadbał zespół „Iskierki” reprezentowany przez uczniów klas II-IV. Poproszona o zabranie głosu dyrektor Bożena Zembik wspaniale wcieliła się w rolę kapitana statku, ubierając stosowną czapkę i witając nowo przybyłą załogę. Nie omieszkała też przedstawić swojego zastępcy Sylwii Sowińskiej, która krótko zapoznała marynarzy i ich rodziców z warunkami rejsu. Następnie „Iskierki” wyrecytowały wierszyki o tęskniącej za dziećmi szkole, a Zosia Młynarska zaśpiewała refleksyjną piosenkę do słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Jutro popłyniemy daleko”. Wskazówki jak bezpiecznie przetrwać podróż przedstawiła pierwszakom stewardessa Zuzia Fornal. Kolejnym elementem było wręczenie przez panią kapitan stosownych biletów na rejs i przedstawienie klasom ich bosmana – wychowawcy, który odczytując listę pokładową zapraszał dzieci do podchodzenia do kapitana, by zostać dużym ołówkiem zaproszonym na pokład Szkoły Podstawowej nr 2. Rodzice nie posiadali się z dumy bawiąc się w paparazzi i fotografując swoje dzieci trzymające certyfikat potwierdzający dostanie się na wymarzony rejs. Podsumowaniem dołączenia do załogi były wierszowane obietnice ze strony starszych kolegów, które wyrecytowała w ich imieniu Zosia, a brzmiały one tak: „My starsi koledzy, zawsze pomocną dłoń wam podamy, no i sporo szczerych wskazówek wam damy. Zwracajcie się do nas ze wszystkimi trudnymi sprawami, pamiętajcie, że jesteśmy waszymi kumplami. Będziemy służyć wam pomocą, gdy szkolne życie was przerośnie, a tak między nami, to jest tu fajnie i radośnie”. Końcową piosenką „Bądź gotowy dziś do drogi” Zuzia Fornal, Basia Rybeńska i Ulka Miszke zaprosiły pierwszaków w ekscytującą podróż po wiedzę. Gratulacjom i słowom uznania dla „Iskierek” nie było końca. Okazało się bowiem, że nawet człowiek w młodym wieku, a odpowiednio zmotywowany, jest w stanie wydobyć z siebie dojrzałego artystę. Brawo! Od dzisiaj wszystkie ręce na pokład i ahoj przygodo!

Małgorzata Zajda, Ryszard Woźniakowski

video
play-sharp-fill
Skip to content