sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Akademia Pana Kleksa” w pudełku

Uczniowie klasy IV c na lekcjach języka polskiego podczas pracy z lekturą Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa” wykonali ciekawy projekt – lekturę w pudełku. Każdy z uczniów przygotował swoje bajkowe pudełko, do którego włożył przedmioty kojarzące się z lekturą „Akademia Pana Kleksa” oraz list do bohatera, a następnie prezentował się na forum klasy. Wewnątrz lekturowych pudełek znalazły się przeróżne przedmioty: powiększająca pompka, pigułki na porost włosów, magiczne lusterka, piegi, złoty kluczyk, zielony płyn na pamięć i wiele innych…

Takie zadanie wymagało od uczniów pomysłowości i dobrej znajomości treści książki, a jednocześnie stało się atrakcyjną formą pracy z utworem literackim.

Sylwia Sowińska 
Skip to content