sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Ogólnopolski Projekt Czytelniczy – „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” – podsumowanie

Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania nasza szkoła  realizowała Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

Jego założeniem było zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną. Innowację pedagogiczną „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” realizowano podczas zajęć rozwijających kreatywność i aktywność poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem i aktywność z wykorzystaniem szerokiej gamy metod aktywizujących. Zrealizowano zajęcia z trzech modułów. Omówiono i wykonano zadania do lektur i wierszy: ,,Dzieci z Bullerbyn”, ,,O psie, który jeździł koleją”, „Drzewo do samego nieba”, „Na straganie”.

Po zrealizowaniu każdego modułu nauczyciel umieszczał na stronie projektu sprawozdanie w formie opisu i kilku zdjęć na stronie patrona honorowego Eko Dom System i otrzymywał potwierdzenie realizacji tego modułu.

Projekt okazał się ciekawą formą, w której można spotkać się z książką, poprzez różnorodne działania zachęca do sięgania po książkę. Wymiernym efektem jest  poprawa jakości czytania przez uczniów, którzy zaczęli traktować czytanie jako ciekawy sposób spędzania czasu. Innowacyjność zajęć przyczyniła się do rozwijania u dzieci przede wszystkim kreatywności i twórczego myślenia oraz zwiększenia zainteresowania czytelniczego. Wpłynęła również na umiejętność współpracy w grupie.

Warto kontynuować taką formę nauki w przyszłości.

Izabela Skrzypczak-Szutowicz

   
Skip to content