sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wizyta Policjantów w II C

Nieodzownym elementem w pracy nauczyciela jest współpraca z rodzicami. 7 października uczniowie klasy II c gościli w swojej klasie policjantów –  rodziców dwójki uczniów, Panią Natalię Stróżyńską, oraz Pana Fabiana Rybarczyka. Tematem było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa zachowania się w drodze do i ze szkoły. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć i obejrzeć kajdanki. Największą atrakcją dla dzieci okazało się wykonanie daktyloskopii. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Ewelina GrochowskaSkip to content