sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 10-25 października uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w społeczną inicjatywę CodeWeek.          W ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Poniżej prezentujemy filmy i zdjęcia z przeprowadzonych działań w ramach CodeWeek.

Ewelina Grochowska

     
Skip to content