sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Żywa lekcja biologii

W klasach szóstych na lekcjach biologii omawiamy różne grupy zwierząt. Podczas lekcji zdalnych uczniowie mogli zaprezentować swoich milusińskich.

Mieć zwierzęcego przyjaciela to wspaniała sprawa. To, że zwierzęta są od wieków uważane  za najlepszych przyjaciół człowieka, wiedzieli już starożytni, którym zwierzęta pomagały w codziennym życiu. Nawet w obecnych czasach nie uległo to zmianie, co potwierdzili uczniowie. Dzieci chętnie prezentowały swoje zwierzaki i opowiadały jak się nimi opiekują. Zdradziły również jak spędzają z nimi czas. Uczniowie zauważyli, że zwierzęta są bardzo wrażliwe i mądre.

Bardzo ważne, na co wskazali również szóstoklasiści, jest to, że zwierzę w domu to ogromna radość, ale także odpowiedzialność. Nie ma znaczenia czy jest to pies, kot czy chomik, patyczak oraz pająk. Każde z nich potrzebuje opieki i zaangażowania.

Izabela Skrzypczak-Szutowicz

 
Skip to content