sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Mikroświat widziany oczyma drugoklasistów

Wszyscy uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez panią Izabelę Skrzypczak-Szutowicz, nauczycielkę biologii klas starszych.

Pomysł na lekcję zorganizowaną przy współpracy nauczyciela naszej szkoły przyszedł do głowy wraz z tematem lekcji „Uczymy się od innych”. Najpierw drugoklasiści poznawali ciekawe zawody, o których czytali  w swoim podręczniku. Opowiadali o nich i wskazywali atrybuty  i czynności wykonywane przez osoby różnych zawodów. Zapoznawali się również  z nazwami zawodów związanych z przyrodą. Jedną z nich był mikrobiolog.

Nie pozostało nic innego, jak umożliwić uczniom naocznie sprawdzić, jak widzimy świat pod mikroskopem.

Podczas zajęć w pracowni biologicznej uczniowie zapoznali się z budową mikroskopu i różnymi jego rodzajami, oglądali rozmaite preparaty w powiększeniu (np: aparat gębowy komara, pantofelka, dżdżownicę, mrówkę i wiele innych). Mieli także możliwość obejrzenia owadów, szkieletów ptaków i ssaków w tym również człowieka. Ileż było przy tym zabawy! Oczywiście nie obyło się bez pytań o koronawirusa. Uczniowie wychodzili zachwyceni z sali 103 i dopytywali, kiedy będzie kolejna lekcja biologii.

Beata Cybel   
Skip to content