sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Od prehistorii po nowoczesne technologie…

W ostatnim czasie, podczas lekcji, klasa 3 A „podróżowała” wehikułem czasu i przenosiła się do różnych epok, doświadczając niezwykłych wrażeń.

Najpierw przenieśliśmy się do czasów prehistorycznych, w których żyły dinozaury i przeróżne organizmy. Zastanawialiśmy się, czym zajmuje się zarówno archeolog jak i paleontolog oraz jakich narzędzi używano do prowadzenia wykopalisk. Mieliśmy również okazję zobaczyć różne rodzaje skał i minerałów, zwłaszcza tych, które występują na ziemiach polskich.  Na koniec sami próbowaliśmy wcielić się w rolę paleontologów i tworzyliśmy zarówno szkielety dinozaurów jak i ich skalne odciski.

Następnie wyruszyliśmy w odległą przyszłość, aby poznać roboty humanoidalne.  Uczyliśmy się, jak można zastosować nowoczesne technologie  w codziennym życiu, jak nowoczesne urządzenia ułatwiają nam funkcjonowanie. Zastanawialiśmy się również, czy roboty humanoidalne to dla nas przyszłość, czy zagrożenie. Oglądaliśmy także filmy edukacyjne, które miały na celu nam to wszystko przybliżyć. Jako podsumowanie, samodzielnie budowaliśmy roboty z materiałów codziennego użytku, a efekty były zdumiewające.

Katarzyna KiczaSkip to content