sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Co to była za wizyta…

Najmłodsi uczniowie gościli dzisiaj w naszej szkole wyjątkowe osoby. Zawitał do nas Sierżant Pyrek wraz z dwoma paniami policjantkami.

Wizyta Pyrka sprawiła najmłodszym wiele radości. Była nie tylko zabawna, ale bardzo pouczająca.  Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacji, w której zostaną zaczepione przez nieznajomą osobę. Powinny zapamiętać, aby powiedzieć stanowczo NIE, a w razie potrzeby GŁOŚNO KRZYCZEĆ!!! Należy szybko odejść od nieznajomego oraz powiedzieć o tym komuś dorosłemu np. rodzicowi  lub nauczycielowi.

Dzieciaki ochoczo brały udział w „burzy mózgów” na temat bezpiecznego zachowania na drodze i na rowerze, a co bardzo ważne, jak powinny zachować się w razie spotkania agresywnego psa. Pomocna w takim kontakcie „pozycja drzewa” i „pozycja żółwia” została przećwiczona przez wielu z nich.

Sierżantowi Pyrkowi trudno było zakończyć dzisiejszą wizytę. Uściskom, „przybijaniu piątek” i wspólnym fotkom nie było końca.

Każdy uczeń na pewno odwiedzi platformę informacyjno-edukacyjną www.pyrek.pl , na której spotka jeszcze tego sympatycznego gościa oraz będzie miał możliwość zagrać w gry i rozwiązywać quizy w „Pyrkowej krainie”.

Beata Cybel
 
Skip to content