sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wycieczka klasy II c

Dnia 01.10.2021r. uczniowie klasy 2c wyjechali na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej, które się znajduje w Mniszkach k. Międzychodu. W centrum tym można było zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać warsztaty ginących zawodów. Trasa zwiedzania połączona była z zajęciami edukacyjnymi przez specjalnie przygotowane stanowiska – od kowala poprzez warsztat bednarsko– stolarski, szewski, garncarski, stanowisko praczki, pszczelarza, warsztat wikliniarski do składu kolonialnego, wystawy urządzeń do przeróbki mleka i wyposażenia kuchni. We wszystkich tych stanowiskach uczestnicy wycieczki, podzieleni na grupy, mogli próbować kucia gwoździ, pracować przy urządzeniu do obróbki drewna, poznać pracę szewca, zajrzeć do wnętrza ula, dowiedzieć się, co można było kupić w składzie kolonialnym oraz zobaczyć naczynia kuchenne z dawnych epok.

Dużą frajdą dla uczestników warsztatów był także udział w samodzielnym wykonaniu wiklinowych wózków, które dzieci zabrały ze sobą do domu.

W przerwie między zajęciami w dawnym spichlerzu, uczestnicy wycieczki posilili się smaczną kiełbasą z ogniska oraz ciepłą herbatą. Uczniowie wrócili do domu zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Wychowawca

Honorata Nowicka

Skip to content