sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Czym pachną Święta Bożego Narodzenia?

To pytanie było tematem rozmów trzecioklasistów podczas przedświątecznych zajęć szkolnych. Chyba każdy, kto pomyśli o Wigilii przenosi się w czas ciepła, radości i wyjątkowych zapachów. Święta to zapachy choinki, sianka, przygotowywanych dań i przypraw stosowanych do pieczonych ciast i potraw świątecznych. To właśnie przyprawy, ich wygląd, zapachy, smak, zastosowanie i pochodzenie znalazły się w temacie zajęć, podczas których uczniowie oglądali, wąchali i smakowali je, wykorzystując wszystkie zmysły. W zeszytach znalazły się wklejki, w których dopasowali znane z kuchni przyprawy z ich wyglądem w postaci roślinnej. Lekcja zakończyła się degustacją zimowej herbatki przyprawionej goździkami, anyżem i cynamonem.

Kolejnego dnia Amelia zrobiła nam niespodziankę! Przyniosła pięknie przyozdobione pierniczki, które smakowały i pachniały jak ostatnia lekcja.

Beata Cybel

 
Skip to content