sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Zło dobrem zwyciężaj

Realizacją Szkolnego Programu Wychowawczo- Profilaktycznego był zorganizowany 02. listopada 2021r. koncert profilaktyczny Zło dobrem zwyciężaj, w wykonaniu Wiesława „Blachy” Błażkiewicza. Wzięły w nim udział klasy 7-8 naszej szkoły. Z biografii artysty dowiadujemy się, że  „Blacha” skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą „Gzyms”, wygrywając festiwal muzyków rockowych „Rockosz” w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów „Zima z Rockiem” na Śląsku. W tymże roku wziął także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych „Jarocin”. Perkusista odwiedził naszą szkołę aby zaświadczyć swoim życiem jak często walczymy z trudnościami losu, jak ciężkie jest uzależnienie, choroba nowotworowa i jakie są konsekwencje niewłaściwych wyborów. Przekazał kilka prawd wynikających z niewłaściwych decyzji okresu dojrzewania. Artysta podczas koncertu profilaktycznego uświadomił uczniom jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i zażywanie narkotyków oraz wszechobecnych w ostatnich latach dopalaczy. Większość historii jego życia była bardzo trudna, graniczyła ze śmiercią. Jednak się nie poddał zawalczył, a teraz chce ostrzec młodych przed zgubnymi wyborami. Pasja, jaką jest dla niego gra na perkusji, uratowała mu życie. Dobro i dobre wybory pokonają zło. Nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś uczy innych, jak ważne w życiu są emocje okazywane innym. Perkusista szybko nawiązał kontakt z naszymi uczniami, którzy mogli spróbować swoich sił i wcielić się w rolę muzyków. Taki sposób przekazania treści profilaktycznych jest dobrze odbierany przez młodzież.

Aleksandra Leśna – Rybarczyk

 
Skip to content