sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Lekcja inna niż wszystkie!

Zobaczyć, zbadać, zrozumieć…. to najskuteczniejszy sposób zgłębiania tajemnic nauki takiej, jak biologia. Dnia 24 lutego, to właśnie ta lekcja dostarczyła klasie 2c najbogatszej wiedzy o różnych formach i przejawach życia. Była to nauka przyswajana poprzez zabawę, w której główną rolę grał zaawansowany sprzęt elektroniczny, co znacznie podniosło atrakcyjność biologii w oczach dzieci. Próbki, preparaty biologiczne itp. wzmogły ciekawość dzieci, które na własną rękę dostrzegły to, co gołym okiem niewidzialne. Pani Iza pokazała dzieciom jak wygląda pod mikroskopem dżdżownica oraz aparat gębowy motyla. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też preparaty stadiów rozwojowych szkodników upraw. Jednak najbardziej spodobały im się szkielety człowieka i zwierząt, co postanowili uwiecznić na pamiątkowych fotografiach. Kierujemy ogromne podziękowania dla Pani Izabeli Skrzypczak – Szutowicz za poświęcony nam czas, cierpliwość i umiejętne opowiadanie o rzeczach trudnych w łatwy sposób.

Antonina Zajda

Skip to content