sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Dzień Bezpiecznego Internetu w SP2

Dwójka po raz kolejny wzięła udział w projekcie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to Dzień, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata w tym Polskę i nas.

W ramach obchodów tego Dnia uczniowie klas:

· 1 – 3 (17. 02. 2022 r.) uczestniczyli w wydarzeniu pt. Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów,

· 4 – 6 (23. 02. 2022 r.) wzięli udział w lekcji online Sieciakowe zasady ekranowe,

· 7 – 8 (24. 02. 2022 r.) łączyli się z wykładowcą i byli uczestnikami spotkania pt. Ciało nie określa.

Rozwój nowych technologii sprawił, że nawet młodsi użytkownicy internetu mają dostęp do jego zasobów, także do treści, które są dla nich niebezpieczne. Naszym celem edukacyjnym było ujawnienie różnorodności treści dostępnych w sieci, by w ten sposób młodzi ludzie byli uprzedzeni, że mogą znaleźć w internecie materiały, które będą dla nich niewłaściwe – nieprzyjemne, nieoczekiwane, powodujące niechciane konsekwencje, a nawet przyczyniające się do powstania różnorodnych problemów.

Agnieszka Bąbelczyk

zaswiadczenie_dbi_20223437_2022

 
Skip to content