sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Dzień zdrowego śniadania

Uczniowie Klasy IIIb i IIIc w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Z ekologią na Ty” wykonali zadanie 1 z modułu IV Dzień Zdrowego Śniadania – ZDROWO JEMY. Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, ser, wędliny oraz warzywa. Po umyciu rąk oraz warzyw dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, kroiły warzywa oraz układały dowolnie przez siebie wybrane witaminy. Do przygotowania wykorzystały również szczypiorek i rzeżuchę z klasowego ogródka. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin!!!

Ewelina Grochowska

Skip to content