sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Lekcja w terenie – spotkanie z policjantami w ramach akcji „Bezpiecznie jednośladem”

  28 kwietnia br. uczniowie klasy IIIc podczas zajęć wychowania fizycznego uczestniczyli  w lekcji w terenie, która odbyła się w parku w ramach akcji „Bezpiecznie jednośladem”. W tym dniu uczniowie przyprowadzili do szkoły rowery i hulajnogi, przynieśli kaski ochronne, ochraniacze na rower oraz rękawiczki rowerowe. W trakcie spotkania omówiono temat bezpieczeństwa na drodze oraz noszenia odblasków. Policjanci apelowali o zachowanie ostrożności podczas jazdy na rowerze i o stosowanie się do przepisów ruchu. Ważnym elementem tego spotkania było uświadomienie uczestnikom, że korzystając z jednośladów, należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, dla których z pozoru niegroźne zdarzenie drogowe może być bardzo poważne w skutkach. W trakcie spotkania funkcjonariuszka przypomniała, że bezpieczny rowerzysta to świadomy rowerzysta, który nie tylko zna przepisy ruchu drogowego, ale i stosuje je w praktyce. Poinformowała uczniów o najczęściej popełnianych błędach przez rowerzystów, do których należy jazda po chodniku, przejeżdżanie po przejściu dla pieszych czy też niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Zachęcano również do stosowania dodatkowych środków bezpieczeństwa, jakimi są elementy odblaskowe oraz kask ochronny. W drugiej części spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć radiowóz policyjny w środku oraz wysłuchać efektów dźwiękowych tego pojazdu. Na koniec uczniowie otrzymali odblaski i mapy z trasami wycieczek rowerowych w całym naszym powiecie. To była bardzo ciekawa i atrakcyjna lekcja w terenie.

Ewelina Grochowska

 
Skip to content