sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

I ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W CZARNKOWIE.

Dzień 20.06.2022 roku był bardzo ważny dla  uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie. I Święto Patrona rozpoczęło się o 8:00 ,,Korczakowskimi potyczkami” dla klas I – III, klasy IV – VIII wykonywały na plakatach wizualizację złotych myśli Janusza Korczaka: klasy IV – ,,Zadaniem serca jest kochać”, klasy V – ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, klasy VI –  ,,Jak uczynić świat lepszym?”, klasy 8 ,, … ja mam obowiązek troszczyć się o świat, o człowieka”. Po godz. 10:00 rozpoczął się apel dla całej młodzieży szkolnej. Klasa 3 a zaprezentowała postać Janusza Korczaka, a zespół ,,Iskierki” zaśpiewał piosenkę ,,Stary Doktór”. Gaja Michalska wcieliła się w rolę Janusza Korczaka i razem z innymi przedstawicielami kółka teatralnego opowiedzieli o wydarzeniach z jego życia. W dalszej części akademii wzięli udział nauczyciele naszej szkoły, największy aplauz wzbudził Król Maciuś I. Pani dyrektor po prezentacji przez klasy kolorowych plakatów podsumowała  I Święto Patrona i wręczyła przewodniczącym klas pamiątkowe medale korczakowskie, a pani wicedyrektor słodkie upominki.

Jolanta Łukaszewska, Anna Jahnz , Eliza Rychlewska

Skip to content