sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Młodości, ty nad poziomy wylatuj”

  Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość została poprzedzona Mszą świętą w parafii JChNK, której przewodniczył i wygłosił wymowne kazanie o zaufaniu Jezusowi i wypłynięciu na głębię ks. wikariusz Marcin Łabęcki. Około godziny 9.00 aula „dwójki” pękała w szwach, gdyż zgromadzili się w niej uczniowie klas 1, 2 i 3 wraz z rodzicami. Oficjalną część stanowiło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie Hymnu szkoły. W części rozrywkowej, aby rozładować stres i wyczuwalne w powietrzu napięcie, stewardessy Oliwia i Aniela oswajały nowo przybyłych ze szkołą, porównując ją do… lotu samolotem. Na początku zespół „Iskierki” zaprezentował się w piosence „Opadły mgły” przy akompaniamencie nauczycieli: M. Zajda – gitara, R.Woźniakowskiego – pianino i M. Maćkowiaka – harmonijka ustna. Po nich zadebiutował pierwszak – Alan Ojrzanowski z zabawnym, długo oklaskiwanym tekstem: Czy dobrze trafiłem? Jestem tutaj nowy. A jak zabłądziłem? Bywam dość pechowy. Dziś rano zaspałem, wylałem herbatę, koszulę oblałem, taką fajną, w kratę. Krawat gdzieś zgubiłem, papuga mi zwiała, kiedy ją goniłem, mama wyzywała… Rymowane wspominki z wakacji, wraz ze stosownymi rekwizytami, były udziałem „Iskierek”, które spełniają się także w teatralnych kwestiach. Punktem kulminacyjnym było przedstawienie pilotów szkolnego samolotu, czyli pań Dyrektor: Bożeny Zembik i Sylwii Sowińskiej oraz stewardess, czyli wychowawczyń klas pierwszych: Eweliny Grochowskiej, Beaty Cybel, Małgorzaty Wiśniewskiej. Każda z pań odczytała swoją listę pokładową, aby upewnić się, że wszyscy uczniowie są gotowi do lotu. Pilot samolotu, czyli pani Dyrektor Bożena Zembik uwrażliwiała, by doceniać możliwość chodzenia do szkoły, brak wojny oraz zapewniała rodziców i pierwszaków, że ta szkoła jest dla nich właściwym miejscem ich lotu ku przyszłości. Gościem specjalnym był pan Mirosław Mantaj – Kierownik Działu Kadr STEICO SA, który przekazał szkole narzędzia i materiały do aktywnych zajęć techniki, za które pięknie dziękujemy! Burmistrz Miasta Czarnków – Pan Andrzej Tadla nie omieszkał również zabrać głosu. Pochwalił pomysłodawców „podniebnego” rozpoczęcia i życzył wszystkim uczniom bezpiecznego lotu, a nauczycielom wytrwałości w tej jakże wymagającej poświęcenia misji. Na koniec utworem „Lecę tam” zainspirowały do lotu wszystkich podróżnych „Iskierki”, po czym Oliwia i Aniela podziękowały wszystkim przybyłym za uwagę. Po zakończonej uroczystości w auli uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się do wyznaczonych klas. Dzisiejsza uroczystość to dla wielu niezapomniane przeżycie, by poczuć ten klimat lotniska, zaczynając od hali odlotów, przez wejście na pokład, usługi, relacje ze współpasażerami czy nawet usłyszenia odgłosu startującego samolotu. Akademię z okazji inauguracji roku szk. 2022/2023 przygotowali młodzi artyści: Alan Ojrzanowski, ISKIERKI w składzie: Zosia Młynarska, Iga Andrzejewska, Basia i Helenka Rybeńskie, Ewa Goleśniewska, Ulka Miszke, pod kierunkiem pani Małgorzaty Zajda i Ryszarda Woźniakowskiego. Gościnnie dołączył pan Marcin Maćkowiak. Prezentacje przygotowała pani Antonina Zajda, a przyjemność prowadzenia uroczystości miały: Oliwia Furman i Aniela Florek. O profesjonalne wykonanie zdjęć zadbał pan Sebastian Andrzejewski.
M. Zajda
 
Skip to content