sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Koncert noworoczny „Hej kolęda, kolęda”

5 stycznia 2023 roku aula Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka wypełniła się widzami i artystami, którzy po covidowej przerwie z utęsknieniem wyczekiwali powrotu czarnkowskiego koncertu noworocznego „Hej kolęda, kolęda”.
Publiczność z niecierpliwością, a artyści z lekką tremą oczekiwali na rozpoczęcie nie tylko koncertu, ale również jasełek. Patronat nad wydarzeniem objęło Miasto Czarnków, parafia p.w. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana oraz Szkoła Podstawowa nr 2 fundując wszystkim wykonawcom vouchery do kina „Światowid” oraz czekolady. Tradycyjnie rozpoczęto od piosenki przewodniej „Hej kolęda, kolęda” wykonanej przez prowadzącą koncert Małgorzatę Zajda przy akompaniamencie na pianinie Grzegorza Staniszewskiego. Po nich scenę opanowały dziewczynki z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Bajkowy świat”, które pod kierunkiem Sylwii Krzemińskiej zaczarowały publiczność brawurowo zaśpiewaną piosenką „Na osiołku moim śniadym”. Kolejna wystąpiła Pola Handschke ze Studia Piosenki działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie, która swoim utworem „Nie miały aniołki”poderwała do tańca wszystkie siedzące na scenie aniołki. Amelia Lipska z „Dwójki” zaczarowała wszystkich piosenką „Pierwszy śnieg”, a Liliana Kacprzak z „Jedynki” nawiązała do wspomnień o świętach piosenką „Pachnie świętami”. Po bloku wykonań najmłodszych przyszedł czas na jasełka w wykonaniu 38 dzieci, które kształcą swe umiejętności aktorskie na kółku „Mały artysta” pod kierunkiem Katarzyny Kicza. Role przeplatały kolędy w wykonaniu zespołu „Iskierki”, więc emocjom i wzruszeniom rodzeństwa, rodziców i dziadków nie było końca. Nikt nie chciał przeoczyć wykonania swojego bliskiego przebranego za króla, pastuszka, pszczółkę, Czerwonego kapturka, Pinokia, czy dziewczynkę z zapałkami… Scena wrzała od wrzasków, śmiechów i kolęd. Publiczność aktywnie włączyła się w przedstawienie, wystukując rytm do kolędy „Przybieżeli do Betlejem” hardrockowo wykonanej przez Zoję Golik. Z kolei w nastrój nostalgii i zadumy wprowadziła zgromadzonych Jagoda Urban śpiewająca „Kolędę dla nieobecnych” przy akompaniamencie Ryszarda Woźniakowskiego. Niejeden ukradkiem otarł łzę wspominając tych, którzy odeszli zostawiając puste miejsce przy stole. Podobnie zabrzmiała „Kolęda dla Maryi” wykonana przez Laurę Handschke. Następnie przyszedł czas na zespół „Płomyki” z „Dwójki”, który na 3 głosy zaśpiewał kolędę „Gdy śliczna Panna”. Wystąpiła też absolwentka szkoły Aleksandra Maćkowiak, która przy akompaniamencie skrzypiec zauroczyła widzów utworem „Kołysanka dla Józefa”. Liceum Ogólnokształcące reprezentowała Anna Baranowska, która zaśpiewała utwór z repertuaru Blue Cafe „Święta w nas”. Drugą absolwentką „Dwójki” była Katarzyna Jany, która urzekła wszystkich piosenką „Mario czy Ty wiesz”? Z kolei Tomasz Czarnecki utworem „Światłość świata” zespołu TGD sprawił, że publiczność odkryła w sobie wyjątkowe pokłady wrażliwości w postaci dreszczy i gęsiej skórki. Koncert zakończyły „Iskierki” z towarzyszeniem grona pedagogicznego w utworze „Jakże dzisiaj śpiewny świat”. Ponieważ czuło się lekki niedosyt, ostatnim punktem był zaśpiewany wspólnie z publicznością utwór „A z Czarnkowa do Betlejem” przy akompaniamencie Tomasza Czarneckiego.
Na koniec dyrektor Bożena Zembik podziękowała organizatorom, dzieciom i rodzicom za przygotowanie wspaniałego koncertu, życząc wszystkim dobrej współpracy, która daje widoczne efekty. Zauroczeni koncertem burmistrz Andrzej Tadla i proboszcz Paweł Morasz gratulowali organizatorom i artystom oraz życzyli wszystkim ludzkiej życzliwości na każdym kroku. Z tym przesłaniem do zobaczenia za rok! Organizatorzy
Skip to content