sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Świąteczne przedstawienie

5 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie  odbyło się świąteczne przedstawienie pt. „Wigilia Świętego Mikołaja”. Widowisko wystawiło Koło Teatralne kl. IV- VIII działające od wielu lat w naszej szkole. Pomysłodawcą i autorem scenariusza jest Pan Wiesław Stułka, który wspólnie z Panią Sylwią Sowińską (opiekunowie koła) wyreżyserował to przedstawienie. Widowisko opowiada o trzech mikołajach, którzy w czasie Wigilii odwiedzają różne rodziny. Każda z rodzin spędza czas inaczej. Pierwsza rodzina to rodzina, która z nadzieją czekała na ojca, jednak ten nie dociera z choinką na czas. W drugiej rodzinie panował oziębły klimat, dlatego że już u progu drzwi rodzice rozliczają mikołaja z tego powodu, że nie dotarł na czas. Trzecia rodzina to ciepła i pełna miłości rodzina, która szanuje się i  ma bardzo dobre relacje, niewiele im potrzeba do szczęścia. Gra młodych aktorów zasługuje na podziw, bowiem każdy z wcielających się w role postaci wykonał swoją pracę doskonale. Dzięki scenografii mogliśmy przenieść się choć na chwilę do każdego z  trzech domów. Przesłaniem tej sztuki jest to, aby pielęgnować tradycje, dbać o relacje między sobą, cieszyć się magią świąt i drobnymi rzeczami.
Koło dziennikarskie:
Aniela Florek, Joanna Szkolik,
Tymoteusz Henszke, Franciszek Maćkowiak
 
Skip to content