sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII”

W poniedziałek, 23 stycznia odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii”, który zgromadził mistrzów orografii  klas IV-VIII. Konkurs miał na celu rozwijanie kompetencji i zainteresowań ortograficznych, integrację międzyklasową, promowanie i krzewienie kultury języka ojczystego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością  zasad polskiej ortografii. Podzieleni na dwie kategorie wiekowe uczniowie przeszli do  dwóch sal i tam nastąpiła część właściwa – trudne dyktando ortograficzne z wieloma pułapkami ortograficznymi.  Komisja konkursowa w składzie Jolanta Góral – nauczyciel języka polskiego, Marlena Dubiał – nauczyciel języka polskiego, Julia Grot – nauczyciel historii i WOS-u przyznała następujące miejsca:
a/ w kategorii I – klasy IV-VI :
I miejsce – Barbara Koblańska, kl.IV b  i Ksawery Bąk, kl.VI b
II miejsce – Amelia Macyszyn, kl. VI a
III miejsce  – Natasza Kaszkowiak, kl. IV a
wyróżnienie – Franciszek Maćkowiak, kl. V a
b/w kategorii II – klasy VII – VIII :
I miejsce  – Oliwia Józefiak, kl. VIII a
II miejsce – Kinga Kanicka, kl. VIII c
III miejsce – nie przyznano
wyróżnienie – nie przyznano
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesów na niwie ortograficznej !
Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie za wsparcie finansowe, nagrody rzeczowe na konkurs.
Marlena Dubiał
Skip to content