KONKURS PRZYRODNICZO-SPORTOWY

15 czerwca odbył się finał Konkursu Przyrodniczo-Sportowego. Uczestniczyły w nim szkoły z województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Koordynatorem tegorocznego konkursu było Nadleśnictwo Potrzebowice, to dlatego wydarzenie odbyło się w Hali Widowiskowo Sportowej Nadnoteckiego Centrum Kultury w Wieleniu. Celem tego konkursu jest wzrost wiedzy przyrodniczo-leśnej, kształtowanie postaw ekologicznych, a także uświadomienie młodzieży zależności pomiędzy działalnością człowieka a środowiskiem. Dodatkowo ambicją organizatorów jest rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u uczniów oraz podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.
Konkurs składał się z części teoretycznej w formie pytań i zadań sprawdzających wiedzę z zakresu tematycznego: lasy w Polsce, zasady zachowania się w lesie, podstawowe pojęcia ekologiczne oraz dotyczące ochrony przyrody, informacje na temat Puszczy Noteckiej, materiał obejmujący IV-VIII klasy szkoły podstawowej w zakresie nauk przyrodniczych, zestaw tematycznych wydawnictw Lasów Państwowych oraz części sportowej w formie rywalizacji w określonych zadaniach sprawnościowych.
Nasza drużyna w składzie: Marta Chwarścianek, Oliwia Pierudzka, Ksawery Bąk, Mikołaj Moryś z klasy VI B oraz Martyna Kluczka z klasy VIII C zdobyła IV miejsce. Podziękowanie należą się również kibicom z klasy VI B oraz pani Annie Jahnz i Kamili Głowackiej za przygotowanie drużyny dopingującej.
Gratuluję serdecznie!
Izabela Skrzypczak- Szutowicz