sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Bieg w piżamach

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Bieg w piżamach” po raz drugi.
Na początku miała w niej wziąć udział tylko nasza szkoła, ale ostatecznie zaprosiliśmy do udziału akcji mieszkańców naszego miasta Czarnkowa oraz okolic.
„Anioły w piżamach” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie zbierały pieniądze na pomoc chorym dzieciom i im rodzinom w dniu 11 października .
Podczas długiej przerwy Piżamowcy i Niepiżamowcy, około 250 osób,  wspólnie okrążali boisko! Każdy w swoim tempie, jedni skończyli na jednym kółku, ale byli i tacy, którzy zrobili po kilkanaście okrążeń!!!
Biegnącym i truchtającym towarzyszyła fantastyczna muzyka, a atmosfera była niesamowita, wszyscy czuli, że dzieje się coś ważnego. Kilka dni wcześniej jedna z naszych wolontariuszek, uczennica z klasy piątej, otrzymała diagnozę ostrej białaczki.
Druga część akcji odbyła się w centrum miasta na deptaku. Do udziału w akcji zachęcaliśmy dzięki współpracy z Radiem Wielkopolska. Część mieszkańców, na przykład burmistrza, zaprosiliśmy osobiście.
Najpierw była rozgrzewka przy dźwiękach muzyki, a potem bieg.  Wszystkim bardzo się podobała fantastyczna, gorąca atmosfera. I pogoda tego dnia była wyśmienita!
Po przeliczeniu zebranych pieniędzy  okazało się, że zebraliśmy 1885,90 zł. Kwota ta została już przekazana na konto fundacji.

Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Łukaszewska  – koordynator akcji
z zespołu do spraw wolontariatu „Siła Serca”
w SP 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie

  https://www.facebook.com/radiowielkopolska/videos/978445813225219

Skip to content