sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

O akcji „Nie bądż żyła , oddaj krew” i niezwykłym pokazie Mody Eco

W dniach od 20 do 26 listopada 2023 roku została przeprowadzona w naszym mieście zainicjowana przez pana Krzysztofa Wizę XI już edycja kampanii „Nie bądź żyła , oddaj krew”. Celem akcji jest przede wszystkim zachęcenie do krwiodawstwa. Finałem inicjatywy był cykl imprez towarzyszących przeprowadzonych w weekend, 24-26.11 br., w murach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie, której społeczność ochoczo włączyła się w ich organizację.
Niezwykle ekscytującym wydarzeniem współtowarzyszącym akcji była 3. edycja konkursu promującego wartości ekologiczne i dbałość o środowisko – Eco Pokaz Mody. Do wspólnej zabawy zostały zaproszone przez organizatora – klub wolontariatu „Siła Serca”, działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 – lokalne przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Zadaniem uczestników było wykonanie stroju z materiałów recyklingowych. Powstały niezwykłe kreacje, które zaprezentowane zostały na czerwonym dywanie w bajkowo przygotowanej sali przy wtórze nastrojowej muzyki. Jury w składzie: dytektor Liceum Ogólnoksztalcącego im. Janka z Czarnkowa- pani Agnieszka Adamczyk, radna miasta Czarnków- pani Katarzyna Baryczkowska, przewodnicząca rady rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 – pani Beata Rybeńska i nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 – pani Małgorzata Zajda , miało trudny orzech do zgryzienia. Każda z prac była kreatywna i zachwycająca. Niestety zasady konkursu wymagały wyłonienia zwycięzców. Podium zajęli w kategorii przedszkola : Filip Daleki – Publiczne Przedszkole w Jędrzejewie, Martyna Schaefer – Przedszkole Miejskie nr 1 „Bajkowy świat” w Czarnkowie i Iga Sotek – Publiczne Przedszkole w Jędrzejewie, w kategorii szkoły podstawowe : Alicja Brzezińka z szkoły podstawowej -MOS w Białej, Iga Paulus , Łukasz Gorajski – uczniowie Szkoły Podstawowej nr w Czarnkowie , natomiast w kategorii szkoły ponadpodstawowe: Lena Kozerska z Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie, Olivia Banaszakova z Edukacji Lubasz oraz Nina Ławniczak z Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie. Spotkanie umilił ujmujący i piękny występ wokalny uczennic Szkoły Podstawowej nr 2.
Uczennice klubu wolontariatu naszej szkoły aktywnie włączyły się także w prace podczas sobotnich i niedzielnych inicjatyw. Należy zaznaczyć, że empatia to cenna cecha, niezwykle wartościowa w dzisiejszych czasach. Akcja „Nie bądź żyła, oddaj krew” niezmiennie pokazuje, że w wielu ludziach drzemie chęć pomocy i reagowania na aktualne potrzeby społeczne. W ramach kampanii bowiem ponad 150 osób oddało krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Czarnkowie, tym samym wspierając banki krwi o ten cenny dar. Wielu też poświęciło swój czas i okazało ogromne serce, by wesprzeć inicjatywę.

Dziękujemy Wszystkim,
Magdalena Wieczorek
Świetlica Szkolna
Wolontariat ,,Siła serca”
Skip to content