sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Majówka

W Polsce święta majowe obchodzimy 1,2 ,3 maja. W dni wolne od obowiązków szkolnych i zawodowych świętujemy 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi RP oraz 3 maja – Narodowe Święto Konstytucji 3 maja. Majówka to potoczna nazwa tego okresu, idealny czas na wyjazd lub ciekawą wycieczkę. Dużo osób woli zostać w domu lub spotkać się z rodziną, czy przyjaciółmi albo spędzić czas relaksując się na łonie natury. Dla maturzystów to czas intensywnej nauki, bo już 7 maja rozpoczną matury pisemne. Maturzyści – dacie radę!
Kilka rad, jak spędzać czas w majówkę? Jak rozpocząć sezon wiosenno – letni ?
– Zrobić grilla lub ognisko,
– Wyjechać na wycieczkę w góry, nad morze/jezioro,
– Zrelaksować się na świeżym powietrzu,
– Spędzić czas z przyjaciółmi,
– Urządzić piknik w parku lub na łące,
– Przejechać się rowerem lub pójść na długi spacer do lasu.
Marta Dziubała, Marta Dymek, Kamil Zachaś
Kółko dziennikarsko-medialne
Skip to content