sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

II Integracyjny Piknik Dwójki „Z Dwójką na wesoło – w morskich odmętach”

W piątek – 7 czerwca – na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie, po raz drugi w historii szkoły, odbył się piknik integracyjny zorganizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu „Siła Serca” i szkolną Radę Rodziców. Celem spotkania była integracja dzieci z poszczególnych grup wiekowych, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu oraz miła i bezpieczna zabawa kształtująca szacunek do rówieśników, nauczycieli i rodziców. Początkowo pogoda nie zachwycała, bo deszczyk zraszał już od południa murawę szkolnego boiska, ale przed rozpoczęciem pikniku niebo się przejaśniło i promienne słoneczko otuliło wszystkich uczestników spotkania swymi promieniami. Dotychczas puste boisko szkolne zamieniło się w park rozrywki z różnymi atrakcjami. Można było pozjeżdżać na dmuchanych zamkach, pomalować samochody przeznaczone do kasacji, podziwiać piękne amerykańskie auta, zainteresować się historią dzięki członkom wronieckiej grupy „Historica”, odwiedzić punkty Edukacji Lubasz oraz Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie. Tradycyjnie oblegane były stoiska straży pożarnej, policji oraz pogotowia ratunkowego. Nie zapomniano także o profilaktyce zdrowotnej, bo każdy chętny mógł zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz poziom cukru. Nie zabrakło także miejsca na popisy młodych artystów, którzy zaprezentowali swoje zdolności wokalne oraz taneczne. Jak przystało na prawdziwy piknik można było wszamać kiełbaskę z grilla lub pajdę świeżego chleba ze smalcem, jak też zjeść coś słodkiego, przy smacznej kawce. Udekorowane okna szkolnych klas i zbudowana scena wprowadzała w klimat morskich odmętów, na której utalentowane wokalnie dziewczęta z zespołów: „Iskierki”, „Płomyki” i „Zarys”  pod kierunkiem Małgorzaty Zajda i Ryszarda Woźniakowskiego prezentowały swoje umiejętności.  Po śpiewach nie mogło zabraknąć tańców w wykonaniu zespołu tanecznego prowadzonego przez Katarzynę Kiczę i spontanicznych pląsów inicjowanych przez Olę z Centrum  Hajdasz. Dyrektor szkoły, pani Bożena Zembik, wraz z „szefową” Szkolnego Klubu Wolontariatu Jolantą Łukaszewską i przewodniczącą Rady Rodziców Beatą Rybeńską dokonały uroczystego otwarcia pikniku, podziękowały sponsorom i życzyły udanej zabawy wszystkim korzystającym z przygotowanych atrakcji. Imprezę poprowadziła Małgorzata Zajda, która humorystycznie zachęcała do ruchu, śpiewu, tańca, tworzenia mydlanych baniek, malowania twarzy, czy rysowania kolorowymi kredami wymarzonych wakacji. Wszyscy bawili się znakomicie, stąd dwu i pół godzinny czas przeznaczony na piknik na łonie natury minął jak długa przerwa. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za wspólną zabawę i już dzisiaj zapraszają za rok na kolejny festyn czarnkowskiej „dwójki”.  
Szkolny Klub Wolontariatu – „SIŁA SERCA”
Fot. S. Andrzejewski
Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się sponsorom, darczyńcom i przyjaciołom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie: STEICO, Justyna i Andrzej Gajewscy, Zakład Rzeźnicko – Wędliniarski Edmund Koczorowski, PSB Mrówka – Stanisław i Andrzej Janc, PSS Społem, Kancelaria Brokerska Andrzej Wiliński w Pile, Małgorzata i Fabian Kajzderscy, Emilia i Fabian Rybarczyk, Elżbieta i Paweł Jędraszczak, Magdalena Szmyt, DINO Czarnków, Rada Rodziców, Samorząd Szkolny, Sklepik Szkolny, OSiR Czarnków, Edukacja Lubasz, Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie, Centrum Hajdasz, OSP Sarbka – Sarbia, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie, Piotr Nowak, Hanna Han, Bonifacy Trynka, Mirella Miszke, Karolina Kurjanowicz, Motoklinika Czarnków, Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne „Historica”, Autokasacja Przybychowo, Koło Gospodyń Wiejskich „Przybychowianki”, Mirosław Olendzki, Sebastian Andrzejewski, Mateusz Nowak, Paweł Pietras, Marek Jarosz, Rodzice, Wolontariusze „Siła serca”
Skip to content