sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Wymiana międzynarodowa 25.04.2017, wtorek

Dzisiejsze zajęcia odbyły się w szkole. Wszyscy spotkaliśmy się w auli o godzinie 9:00 i pełną parą rozpoczęliśmy dalsze realizowanie naszego projektu. W grupach miedzynarodowych opracowywaliśmy informacje zebrane w trakcie wywiadów i na kolorowym brystolu robiliśmy pocztówki z Kaszub. Na prawie każdym z nich znalazła się najdłuższa deska i kaszubska flaga. Na wszystkich pocztówkach znalazł się także słowniczek polsko – ukraińsko – kaszbski. W grupach zaprezentowaliśmy nasze wspaniałe plakaty i rezultaty wywiadów. Na jednym z nich znalazła się piosenka, którą z naprawdę kaszubskim akcentem zaśpiewała Pola, a Czarek został nazwany przez Michała rodowitym Kaszubem, co wzbudziło we wszystkich śmiech. Ok. 15:00 skończyły się nasze zajęcia w auli i poszliśmy grać w „pyrę” na hali. Po skończonej grze wszyscy rozeszli się do domów.

Marta Kubisiak II d, fot. Zuzanna Sakowicz II c

        

       

        

        

       

 

 

 

 

Skip to content