sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Podkówki 2018

12 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia podkówek trzecioklasistom, którzy przygotowują się do egzaminu gimnazjalnego. Wraz z moją koleżanką, Oliwią Benkowską, prowadziłyśmy tak zwane „podkówki”. Uroczystość rozpoczęła się piosenką pt. „U kowala” zaśpiewaną przez zespół ,,Zarys”. Pan dyrektor, Grzegorz Staniszewski, wygłosił przemowę, w której życzył trzecioklasistą szczęścia i powodzenia na egzaminie. Aby rozluźnić atmosferę zespół ,,Iskierki”, składający się z dzieci z klasy pierwszej, zaśpiewał dla nas piosenkę pt. „Trzynastego”. Następnie Patrycja Gąsiewicz wraz z Wiktorią Muszńską, z klasy VII b, wyrecytowały wiersz „Oblicza szczęścia”. Zaczęła się najważniejsza część uroczystości, czyli rozdanie podkówek przez wychowawców klas. Jako pierwsza na scenie stanęła klasa III a wraz z wychowawczyniami, panią Izabelą Jacek i panią Anną Nowak. Przed wręczeniem podkówek kolejnej klasie, wysłuchaliśmy piosenki pt „Śniadanie do łóżka” w wykonaniu zespołu ,,Groszki i róże”. Klasa III b pojawiła się na scenie wraz z panią Anna Janz, która z uśmiechem przekazała podkówki swoim uczniom. Kasia Ładyko i Bartek Wicher z klasy II a uświadomili nam czym jest szczęście, recytując wiersz pod tytułem ,,Definicja szczęścia”. Przyszedł czas na klasę III c. Pani Agata Mazurek obdarowała swoich wychowanków symbolami szczęścia. Następnie sceną zawładnęła klasa III d, a jej wychowawca pan Leszek Molski podarował każdemu z osobna srebrną podkówkę. Klasa III e doczekała się swoich pięciu minut. Stanęli na scenie wraz z panem Maciejem Mitutą, który przekazał podkówki swoim podopiecznym. Piosenka pt. ,,Zagubiony” zaśpiewana przez ,,Zarys” dała trzecioklasistom chwilę na opanowanie emocji i wymienienie między sobą uśmiechów. Na zakończenie zostaliśmy pożegnani piosenką pt. ,,Juz za rok egzamin”. Po uroczystości uczniowie klas trzecich udali się przed główne wejście szkoły, alby wykonać pamiątkowe zdjęcia. Podkówki były przygotowane przez klasę II a oraz VII b pod przewodnictwem pani Jolanty Łukaszewskiej, pani Elizy Rychlewskiej, pani Małgorzaty Zajdy i pana Ryszarda Woźniakowskiego. Nela Kwaśniewska II a                                   
Skip to content