sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

II Koncert Dwójki

21 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnkowie odbyła się II edycja Koncertu Dwójki, tym razem pt. „Za marzenia”. W pięknie udekorowanej auli rozpoczęliśmy koncert piosenką pt.”Nie budźcie marzeń” i na przekór słowom tego utworu przez cały wieczór próbowaliśmy przekonać widzów, że warto budzić i spełniać marzenia, bo… „Marzenia są największą siła napędową świata. To ludzie z marzeniami kreują wydarzenia, tworzą wynalazki, popychają do przodu rozwój techniki i technologii, powodują, że inni chcą sięgnąć po więcej.” Zgodnie z tradycją oficjalnie koncert rozpoczęła dyrekcja szkoły – Grzegorz Staniszewski i Bożena Zembik, wygłaszając krótkie przemówienie, w którym powitali gości: burmistrza Czarnkowa, dyrekcje czarnkowskich przedszkoli, rodziców i uczniów. Miłą niespodziankę zrobiła wszystkim zebranym Radna Miasta Czarnków, Katarzyna Baryczkowska, która w imieniu absolwentów klasy VIII a z 1993 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Czarnkowie złożyła na ręce dyrektora upominek w postaci dwóch mikrofonów. Podczas tegorocznego koncertu uczniowie klas III gimnazjum zaprezentowali sondę przeprowadzoną wśród uczniów naszej szkoły, w której szukali odpowiedzi na pytania: Czy warto marzyć? Czy lubisz marzyć? Jakie jest twoje największe marzenie? Niektóre odpowiedzi były zaskakujące i zabawne. Młodsi uczniowie zaprezentowali się w układzie tanecznym i gimnastycznym. Nie zabrakło również dobrego humoru w scence satyrycznej  o marzeniach. Na szczególną uwagę zasługuje autorski monodram ucznia klasy trzeciej gimnazjum, który marzy o aktorstwie i przyszłości na ekranie filmowym. Oczywiście w naszej szkole nie mogło zabraknąć pięknych piosenek zaśpiewanych na wysokim poziomie zarówno przez małe dzieci, jak i starszą młodzież. Wszystkie uczniowskie występy były przeplatane płynącymi z głośników sentencjami o marzeniach, które zaciekawiały i skłaniały widownię do refleksji. Ostatnim punktem programu wieczoru była piosenka w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły, którzy przekonywali wszystkich: „Ty się nie zmieniaj i spełniaj marzenia, bo nic do stracenia już nie masz, o nie!…”. Radosną atmosferę koncertu podtrzymali uczniowie, wspólnie bawiąc się na szkolnej dyskotece. Organizatorki koncertu dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania  i wspólnego przeżycia tego szkolnego wydarzenia. Ewa Wenz i Sylwia Sowińska        
play-sharp-fill
Skip to content