sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnkowie o godz. 11:00 społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej. W  ciekawie udekorowanej sali  rozpoczęły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej i pasowaniem kl. IV a i VII a i VII b na uczniów naszej szkoły. Zespół ,,Iskierki” wprowadził wszystkich w uroczysty nastrój tego dnia i zachwycił przybyłych gości. Po najmłodszych pałeczkę przejęli recytatorzy z klasy VIII a , VI a, V d i VII a  opowiadając w prezentowanych utworach o trudnej pracy nauczycieli, dziękując równocześnie za ich cierpliwość, wspólne odkrywanie świata i wytrwałość. Zuza z VII b oczarowała wszystkich utworem z repertuaru Krystyny Prońko w trakcie którego ,,Iskierki” wręczały wszystkim pracownikom piękne goździki. Prowadzący oddali głos pani dyrektor Bożenie Zembik, która powitała przedstawicieli władz, pracowników szkoły, nauczycieli oraz uczniów. W swoim przemówieniu zwróciła uwagę na wiele ważnych aspektów pracy współczesnych pedagogów.                                                                                                Lekcja języka polskiego rozpoczęła cześć drugą uroczystości – satyryczną. Aplauz wśród publiczności wzbudził rapujący Tomek z VI a. Śmiech i dobra zabawa towarzyszyła zmaganiom klas VII z zadaniami, które musieli przejść przed pasowaniem. Czwartoklasiści  z kolei popisali się swoją sprawnością fizyczną w slalomie z łyżką i ping-pongiem  oraz  przejściem po torze przeszkód. W wykonaniu trzeciego zadania wsparli młodszych, starsi koledzy: Kamil i Kuba z VIII b oraz chłopcy z VI a. Taniec w ich wykonaniu to był strzał w dziesiątkę. Entuzjazm publiczności nagrodził występujących.      Teraz nastąpił podniosły moment złożenia przysięgi przed wszystkimi obecnymi.  Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przyjęła ślubowanie od czwarto i siódmoklasistów. Dodatkową niespodziankę przygotowały śpiewające w trakcie uroczystości dziewczynki z klas V i wystąpiły z układem gimnastycznym przygotowanym samodzielnie.  Prowadzący: Natalia i Michał podziękowali wszystkim uczestnikom i zaprosili do wspólnego tańca. W wesołych nastrojach wszyscy opuścili halę. Eliza Rychlewska, Jolanta Łukaszewska i Anna Jahnz                        
Skip to content