sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

HYMN POLSKI

Dokładnie o godzinie 11:11 8 listopada 2019 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn Polski. Był to wyraz upamiętnienia wydarzeń z 1918 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość. Odśpiewano cztery zwrotki hymnu, którego autorem był Józef Wybicki. Hymn naszego państwa pt. ,,Mazurek Dąbrowskiego” nosił kiedyś nazwę ,,Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”.         Wszyscy zgromadzeni na hali byli ubrani w stroje galowe. Uczniowie klas I, II i III byli bardzo podekscytowani udziałem w tak wielkim wydarzeniu. Śpiewanie hymnu sprawiło im wielką radość i dumę.  Nasza koleżanka Lidka z VIII A  po odśpiewaniu Mazurka odczytała informacje o historii hymnu narodowego. Wszyscy we wspaniałych nastrojach udali się do klas, a uczniowie klas I – III na uroczysty apel. Wiktoria Lewandowska VIII A
Skip to content