sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to symboliczna data, święto odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.       W piątek, 8 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tę, 101 rocznicę odzyskania Niepodległości, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali apel o wydarzeniach sprzed wieku.  Oprócz pięknych recytacji wierszy, mogliśmy usłyszeć historię drogi do wolności Polski i wysłuchać pięknych piosenek patriotycznych. Cyprian Kamil Norwid powiedział, że ”Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Miały tego świadomość przeszłe pokolenia, a czy my rozumiemy swoje obowiązki względem ojczyzny? Czy szanujemy symbole narodowe, troszczymy się o poprawność języka polskiego, czy zachowujemy polskie tradycje narodowe? Zastanówmy się, kim jest prawdziwy patriota? Myślimy, że to przedstawienie przypomniało wszystkim jak wiele ludzie potrafili stracić dla naszej ojczyzny. Mamy teraz dużo możliwości pokazania, że jesteśmy Polakami. Symboliczne wywieszenie flagi czy umieszczenie rozety powstańczej na odzieży, to też patriotyzm. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy jesteśmy prawdziwymi patriotami? Mamy przecież tak dużo możliwości… Apel przygotowały klasy 5d, 6a, 8a wraz z wychowawcami – Elizą Rychlewską, Jolantą Łukaszewską i Anną Jahnz. Oprawę muzyczną zawdzięczamy Pani Małgorzacie Zajda i Panu Ryszardowi Woźniakowskiemu. Lidia Tomaszewska klasa 8a
Skip to content