sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Teraz wiem już na pewno, co to jest niepodległość…”

W dzisiejszym dniu również uczniowie klas pierwszych brali czynny udział w zajęciach nawiązujących do niezapomnianej daty 11 listopada, bo przecież nawet najmłodsi powinni znać symbole narodowe, wiedzieć, co to znaczy być patriotą i rozumieć, dlaczego tak ważna jest niepodległość. „Dziecko to taki patriota mały Na co dzień, a nie od święta Polską znam flagę i polskie godło Hymn ojczysty pamiętam”  W związku ze zbliżającym się świętem, pierwszoklasiści oglądali filmiki tematyczne, słuchali piosenek i wierszy, wykonywali gazetki oraz rozwiązywali zadania. „Jedenasty  listopada”  (fragment wiersza Ludwika Wiszniewskiego) Dzisiaj wielka jest rocznica – Jedenasty Listopada! Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa. Im to bowiem zawdzięczamy wolność – polską mowę w szkole, to, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewolę. Uroczyście biją dzwony, w mieście flagi rozwinięto… i me serce się raduje, że obchodzę Polski święto. Dzieci wzięły także udział w uroczystym apelu przygotowanym przez starszych kolegów oraz w odśpiewaniu przez całą społeczność szkolną Mazurka Dąbrowskiego. W tym dniu, przystrojeni w kotyliony i kokardki biało-czerwone, nasi uczniowie byli wyjątkowo skupieni, a także wzruszeni. Beata Cybel- wychowawca klasy 1A                      
Skip to content