sekretariat@sp2.czarnkow.pl | 67-255-22-83
szkola
1
2
3

„Walentynkowy zawrót głowy”

Każdy wie, że święty Walenty jest patronem wszystkich zakochanych.  Urodził się we Włoszech, niedaleko Rzymu. Do tego miejsca przyjeżdżają narzeczeni i małżeństwa z całego świata, aby podziękować za to, że odnaleźli szczęście z drugą osobą. W Polsce święto zwane walentynkami lub Dniem Zakochanych obchodzone jest od przeszło 20 lat. W tym dniu ludzie są szczególnie mili dla innych. Istnieje zwyczaj wręczania drobnych upominków oraz składania życzeń dla sympatii i przyjaciół. W SP2 ten zwyczaj jest rokrocznie słodko obchodzony. Wszyscy uczniowie są ubrani na czerwono i otrzymują od samorządu  lizaka w kształcie serduszka. Prężnie też działa poczta walentynkowa, z której można dowiedzieć się o niejednym adoratorze.

M.Zajda

Skip to content